Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze "Garuda"

imprezy, które organizujemy

Festiwal Slajdów Podróżniczych w Katowicach

Jak można przeczytać w naszym statucie jednymi z głównych celów naszego stowarzyszenia jest propagowanie wiedzy geograficzno – podróżniczej jak również integracja i wymiana doświadczeń pomiędzy podróżnikami. Cele te udaje się nam realizować m.in. poprzez organizację Festiwali Slajdów Podróżniczych – dwukrotnie w ciągu roku.

Na naszym wiosennym festiwalu (organizowanym od 2003 roku, początkowo pod egidą Studenckiego Koła Podróżniczego „Denali”) można obejrzeć slajdy, filmy, posłuchać relacji z podróży po całym świecie.

Natomiast w czasie jesiennego festiwalu (organizowanego od 2006 roku) staramy się przybliżyć kulturę, obyczaje panujące na jednym konkretnym kontynencie.

  


Miejskie Rajdy Przygodowe

Pamiętacie biegi na orientację ze szkoły? Dostawało się mapę z zaznaczonymi punktami, które trzeba było odnaleźć w terenie, na miejscu podbić specjalną kartę (jako dowód, że odnalazło się punkt) i dalej, biegiem aż do mety.

Szkieletem rajdu przygodowego jest właśnie taka zabawa. Mapa plus punkty w terenie, do których należy dotrzeć. Z tym że tutaj nie wystarczy po przybyciu na punkt przedziurawić perforatorem kartę i dalej... Tutaj na punktach będziemy musieli wykonać określone zadania: wspinaczka, zadania linowe, łamigłówki... Również sposób w jaki poruszamy się z punktu A do punkt B, nie polega tylko na bieganiu, będziemy przemieszczać się także rowerem, kajakiem, na rolkach, a w zimie na nartach biegowych czy nawet łyżwach... Wszystko zależy od pomysłowości organizatorów. Rajd może trwać od kilku godzin (trasa długości kilkunastu, kilkudziesięciu km) do kilku dni (trasy długości nawet 1000 km), wszystko to w formule non – stop, co znaczy że zawodnicy sami decydują czy i ile śpią, odpoczywają... 

Nasze miejskie rajdy organizujemy 3 razy w roku:

- zaczynamy wiosną rajdem miejskim w Katowicach. Pierwsza edycja miała miejsce w kwietniu 2011 roku

- w czerwcu organizujemy Silesia Adventure Race - rajd, który w naszym zamierzeniu co roku odbywać się ma w innym miejscu. W 2013r. zawody odbyły się w Tarnowskich Górach. 

- jesień, to czas na Zagłębie Dąbrowskie. We wrześniu 2012r. miał miejsce pierwszy rajd w Dąbrowie Górniczej.


192 zawodników na starcie III Miejskiego Rajdu Przygodowego w Katowicach.


"Night Biking"

Rowerowa całonocna impreza:). Zaczynamy o 21:00 na 3 Stawach i jeździmy całą noc aż do wschodu Słońca. 13 lipca 2013 miała miejsce pierwsza edycja tego ciekawego wydarzenia. 

 


Copyright © 2011. All Rights Reserved.